آیا امرار معاش برایتان دشوار است!؟

وقتی شما در وضعیتی از یکنواختی هستین، هیچ چیز رو به گونه ای که واقعا هست نمی بینین، شما زندگی رو  از شکلی درهم و برهم مشاهده میکنید، اگر شما زندگی رو جوری که واقعا هست ببینین شما میتونین اون رو جوریکه باید اداره بشه اداره کنین؟

اگر شما اتفاقهارو جوری که واقعا هستند نبیبنید، هیچوقت نمیتونین اون رو مدیریت کنین، بخاطر همین همه ی جوامع از تبدیل به تکامل انسانیت از شکل خودش خارج شدهیک مورچه که فقط یک میلیونیوم مغز شما رو داره توانایی امرار معاش رو داره، مشکلتون با مغزی به این بزرگی چیه؟ دلیلی که من دارم اینو میگم اینه که این عقیده به شدت محدود کننده هستش، اینکه شما باید امرار معاش کنید و این بالاترین چیز در زندگیتون نیست. به جوان های ما تحمیل شده است، ایا واقعا با این مغز بزرگ امرار معاش بر روی این سیاره یک مشکل اساسی است؟ من میدونم که یه همه یاد داده شده که باور کنند امرار معاش در این دنیا بسیار سخت و دشواره، اما اینجوری نیست، امرار معاش برای هوشیاری انسان چیز قشنگیه اما متاسفانه همه ی بشریت در حال سرمایه گذاری کردن همه ی انرﮊی و هوششون بر روی امرار معاش کردنه. نیاز نیست که همه ی هوشمندی فعلی بشر برای امرار معاش به کار گرفته بشه.

همه ی نبوغ یک انسان به سادگی خفه شده اند، چون که همه دارن فکر میکنن که چطور امرار معاش کنم؟ به محض اینکه میتونن امرار معاش کنن اونا می نشینند و چاق میشوند. هر حشره، هر کرم، هر پرنده، هر جانور، هر مخلوقی بر روی این سیاره در حال امرار معاش کردنه.

همه دارن برای خودشون امرار معاش میکنن، اینطور نیست؟ فقط انسان ها هستن که دارن اونو مسئله ی بزرگی جلوه میدهند. هوشمندی انسانها برروی میز امرار معاش داره قربانی میشه. چه کارهایی که بشریت میتونست بجای امرار معاش انجام بدهد، چه کارهای فوق العاده ای که انسان ها میتونستن انجام بدن، اما به جای اون کارها اونا دارن فقط امرار معاش میکنن؟ اینطور نیست؟

اگر این مطلب برای شما آموزنده بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا